زگيل تناسلي يك بيماري شايع است كه توسط ويروسي به نام (Human papillomavirus) HPV ايجاد ميشود. اين ويروس از طريق تماس جنسي از فرد مبتلا به ديگران منتقل ميشود.

بیشتر بخوانید

كهير يك مشكل پوستي شايع است و هر كسي در طول عمر خود ممكن است به آن مبتلا شود.

بیشتر بخوانید

امروزه تزريق بوتاكس يكی از شايع ترين اعمال زيبای است كه توسط متخصصين پوست انجام ميگيرد . در اين مقاله سعي ميشود به سوالات رايج در مورد تزریق بوتاکس صورت، تزریق بوتاکس پیشانی و تزریق بوتاکس دور چشم جواب داده شود تا در صورتي كه اين روش براي شما مناسب باشد ، بتوانيد بدون خطر اين عمل را انجام دهيد .

بیشتر بخوانید

جوان سازي پوست هميشه يكي از پرطرف دارترين درمان هاي زيبايي بوده است. پيشرفت هاي زيادي در سال هاي اخير در اين زمينه به دست آمده. تكنولوژی هاي مختلف ليزر، اولتراسوند و راديوفركوئنسي كه مرتبا در حال تكميل هستند، در اين امر به متخصصين پوست كمك زيادي مي كنند.

بیشتر بخوانید

در سال هاي اخير تزريق مواد فيلر ( fillers ) تحول بزرگي در درمان هاي زيبايي به وجود آورده است. با استفاده از اين روش ميتوان خطوط، چروك ها و نواحي گود افتاده پوست كه به دليل لاغري يا افزايش سن ايجاد شده اند را اصلاح كرد.

بیشتر بخوانید

مصرف ضدآفتاب پوست شما را از سرطانهاي پوستي، پيري زودرس و آفتاب سوختگي محافظت ميكند.

بیشتر بخوانید

عرق يك محلول نمكي رقيق است كه توسط غدد عرق براي تنظيم حرارت بدن ترشح ميشود. غدد عرق در تمام سطح بدن پراكنده هستند ولي در بعضي نواحي تجمع بيشتري دارند، مثل كف دست و پا ، زيربغل و ...

بیشتر بخوانید

اگزما یا درماتیت (dermatitis) یک اصطلاح کلی است برای مواردی که پوست دچار التهاب، قرمزی، تورم، خشکی، پوسته و خارش می شود.

بیشتر بخوانید

شایع ترین نوع ریزش مو در آقایان، ریزش موی ارثی است. تقریبا ٨٠ درصد مردان تا سن ٧٠ سالگی دچار درجاتی از این نوع ریزش مو می شوند. با وجودی كه درمان این نوع ریزش مو بیشتر جنبه ی زیبایی دارد، هزینه و وقت زیادی صرف آن می شود.

بیشتر بخوانید

حدود ١/٣ خانم ها در طول زندگی خود دچار ریزش مو می شوند. در خانم ها ریزش مو علل مختلفی می تواند داشته باشد.

بیشتر بخوانید

آكنه (acne vulgaris) يك مشكل پوستي بسيار شايع است. علائم آن به صورت جوش هاي زيرپوستي و جوشهاي چركي در نواحي صورت و بعضا گردن، شانه ها، بازوها، سينه و پشت بروز ميكند.

بیشتر بخوانید

امروزه درمان های مؤثری برای آکنه وجود دارد. با درمان تقریبا تمام موارد آکنه قابل کنترل هستند. بهتر است درمان هر چه زودتر شروع شود تا شخص دچار اسکار یا جای جوش نشود.

بیشتر بخوانید

درماتيت سبورئيك به معني قرمزي، التهاب و خارش در نواحي چرب پوست مثل سر، صورت، جلوي سينه و چين هاي بدن است. اين مشكل بسيار شايع است و بسياري از افراد بدون اينكه مطلع باشند به آن مبتلا هستند.

بیشتر بخوانید

ممکن است پوست شما دچار ضایعات پوستی و خال های پوستی شده باشد. برای درمان این بیماری ها در ابتدا باید علت بیماری های پوستی را شناسایی کرد که برای رسیدن به این هدف لازم است به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

رفع موهاي زائد يكي از رايج ترين كاربردهاي ليزر در زمينه ي زيبايي است.در اين روش جذب اشعه ي ليزر توسط رنگدانه هاي فوليكول مو منجر به تخريب آن مي شود.

بیشتر بخوانید

براي مدت ها متخصصين پوست معتقد بودند كه ارتباطي بين رژيم غذايي و جوش صورت وجود ندارد. ولي مطالعات جديد نشان داده اند كه بعضي از مواد غذايي مي توانند باعث تشديد ضايعات آكنه acne vulgaris بشوند.

بیشتر بخوانید

دستهاي ما بطور روزانه در تماس با آب و مواد شوينده مثل انواع صابون و شامپو و مواد تحريك كننده ي مختلف هستند . تماس مكرر با اين مواد باعث خشك شدن و از بين رفتن سد دفاعي پوست ميشود .

بیشتر بخوانید

متخصصين پوست سالهاست كه از عمل لايه برداري پوست براي زيبايي استفاده ميكنند . هدف از اين عمل ، تحريك ترميم بافت پوست و توليد كلاژن جديد است . لايه برداري را ميتوان به روش هاي مختلف انجام داد مثل استفاده از مواد شيميايي ، روش هاي فيزيكي و يا به كمك ليزر .

بیشتر بخوانید

درباره پزشک

دکتر آرمیتا کیافر تحصیلات خود را در مقطع پزشکی عمومی و تخصص در دانشکده ی پزشکی دانشگاه تهران گذرانده است. دوره ی رزیدنتی را در بیمارستان رازی( بزرگترین مرکز بیماریهای پوست ایران) طی کرده و در سال ۱۳۷۹ موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی بیماریهای پوست ( درماتولوژی) از دانشگاه علوم پزشکی تهران شده است.

وی عضو انجمن متخصصین پوست ایران است و با نزدیک به ۲۰ سال تجربه در رشته تخصصی خود مشغول طبابت می باشد.

ادامه مطلب